Technologia

lakiery do drewna, kleje do drewna, materiały ścierne,fornir, narzędzia do obróbki drewna

Od kilkunastu lat ICA Polska specjalizuje się w dystrybucji, a od kilku lat też produkcji i sprzedaży profesjonalnych produktów przemysłowych do drewna, takich jak

bejce, lakiery do drewna, impregnaty, oleje czy patyny itp.

W ostatnich latach naszą ofertę wzbogaciliśmy o kleje przemysłowe, narzędzia i elektronarzędzia do obróbki drewna, urządzenia lakiernicze, akcesoria meblowe, materiały ścierne, jak również okleiny. Do niedawna były to wyroby przeznaczone tylko do użytku profesjonalnego, ale teraz tę wiedzę i doświadczenie wykorzystaliśmy też do stworzenia gamy produktów dla klienta indywidualnego. Nad rozwojem każdej grupy produktowej z oferty firmy czuwa Dział R&D, stworzony z zespołu profesjonalistów z szerokim doświadczeniem, wyczulonych również na problematykę związaną z ochroną środowiska, nieustannie poszukujących innowacyjnych rozwiązań ukierunkowanych na zapewnienie najwyższej jakości produktów, przy jednoczesnej trosce o bezpieczeństwo ich użytkowników.

Laboratorium i Dział Kontroli Jakości Aby zapewnić naszym klientom wyroby spełniające najwyższe wymagania norm krajowych i europejskich otworzyliśmy nowocześnie wyposażone Laboratorium wraz z Działem Kontroli Jakości. Posiadamy sprzęt umożliwiający utrzymywanie stałych najwyższych parametrów dla oferowanych produktów. Szczegółowej kontroli jakości podlegają zarówno wszystkie surowce i półprodukty, jak i wyroby gotowe. Wprowadzone procedury kontroli i jakości zapewniają, że wszelkie odchylenia od parametrów zadanych są wychwytywane i korygowane, aby spełniały narzucone kryteria. Pozwala to wytypować z szerokiej gamy dostępnej na rynku te surowce, które dadzą nam gwarancję, że stworzone przez nas produkty spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkie badania wykonywane są wg norm ISO oraz PN-EN.

Pracownia Kolorów W związku z ciągłym rozwojem gamy kolorystycznej naszych wyrobów konieczne było utworzenie Pracowni Kolorów. Aby sprostać potrzebom naszych klientów tworzymy kolory na zamówienie, dobierając je do przedstawionych kart kolorów lub zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu m.in. spektrofotometru oraz komory świetlnej pozwala niezwykle precyzyjnie dobierać kolory. Wyspecjalizowani i doświadczeni pracownicy dbają o kontrolę jakości baz do barwienia oraz kolorantów i past pigmentowych, aby zapewnić powtarzalność kolorów oraz długą stabilność wyrobów w czasie.

  • Facebook
  • YouTube