O Firmie

lakiery do drewna

Ica Polska jesteśmy nowa spółka wchodzącą w skład ICA Group.

W styczniu bieżącego roku włoska spółka Industria Chimica Adriatica SpA tworząca grupę „ICA Group” na skutek porozumienia oraz podpisania umowy sprzedaży przedsiębiorstwa przejęła dorobek Italcoloru wraz z siecią sprzedaży. Wieloletnie zaangażowanie oraz praca zespołu Italcolor została doceniona, co spotkało się to z ogromnym zainteresowanie ICA i skutkowało dołączeniem do grupy kolejnej spółki we wschodniej część Europy, jako ICA Polska.

Spółka ICA, specjalizuje się w produkcji lakierów do drewna, została założona w 1971r. przez Claudio Paniccia. W ciągu kolejnych dziesięciu lat firma podlegała dynamicznemu rozwojowi. Aktualnie ICA Group z siedzibą w Civitanova Marche (Macerata) posiada 3 zakłady produkcyjne (dwa w Civitanova i jeden w prowincji Vicenza). W skład grupy wchodzą: ICA Iberia, ICA Deutschland, ICA China, oraz nowo powstała spółka ICA Polska.

W oparciu o własne doświadczenia oraz o dokonania spółki Italcolor, ICA Polska będzie kontynuować stosowaną politykę proponowania kompleksowej obsługi oraz wdrażania gotowych rozwiązań dedykowanych dla przemysłu stolarskiego w oparciu o nowatorskie produkty zgodne z najnowszymi światowymi trendami oraz technologią. W ofercie pozostanie szeroki asortyment z poszczególnych grup produktowych w których znajdują się m.in. lakiery, bejce, emalie do drewna, efekty specjalne, impregnaty, lakierobejce oraz oleje. Wymienione grupy produktów to produkty zarówno firmy ICA, jak również marek własnych – VERNICOLOR, COLORWOOD i COLORIT DREWNO. Marka INCOLL to kleje o najwyższym światowym standardzie, marka ISAND to znane już rodzimym producentom specjalistyczne produkty ścierno-polerskie z jednostopniowym systemem polerskim One Step Only oraz Venital z kolekcją oklein i obrzeży naturalnych modyfikowanych.

Celem Grupy ICA było, jest i będzie połączenie innowacyjności, doskonałej jakości i ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wyznawana filozofia koncentruje dążenia Grupy do produkcji lakierów wodorozcieńczalnych i utwardzanych promieniami UV (wodnych lub rozpuszczalnikowych) na długo jeszcze przed tym, jak zrodziła się aktualna wrażliwość na problemy związane z ochroną środowiska. ICA zawsze będzie zwracała szczególną uwagę, aby chronić człowieka mającego styczność z lakierami podczas pracy, jak również wszystkie osoby przebywające wśród przedmiotów, które wykończone są powłokami lakierniczymi. Dzięki takim wartościom i innowacyjnym badaniom laboratorium Grupy ICA w swojej ofercie posiada bogatą gamę lakierów wodorozcieńczalnych, których cechy można doskonale porównać z tradycyjnymi lakierami na bazie rozpuszczalników. Grupa ICA przekonuje i wspiera swoich klientów w zmianach z lakierów rozpuszczalnikowych na produkty wodne. Eksperci z laboratorium wraz z wykwalifikowanym zespołem wsparcia technicznego służą klientom swoim doświadczeniem, oferując im innowacyjne i wydajne produkty, które dają doskonałe rezultaty estetyczne i zapewniają krótkie i efektywne cykle produkcyjne.

Polityka jakości i odpowiedzialności w biznesie.
Nowocześnie zarządzana spółka za podstawę własnej polityki biznesowej przyjęła filozofię lojalności, rzetelności, partnerstwa, profesjonalizmu, odpowiedzialności i wzajemnych korzyści w relacjach z otoczeniem, klientami, dostawcami, a także pracownikami firmy. Każdego dnia firma dba o to, aby wszystkie cele jakościowe były popierane przez wszystkie zainteresowane i uczestniczące we współpracy strony. Już od początku działalności Zarząd Italcolor oraz obecnie jako ICA Polska ze szczególną troską dba o otaczające go środowisko, zarówno o interesy społeczne, jak i ochronę środowiska naturalnego. Priorytetem w polityce środowiskowej jest stałe kontrolowanie i ograniczenie negatywnego oddziaływania, ze szczególnym uwzględnieniem zanieczyszczenia środowiska oraz ograniczania emisji szkodliwych substancji. Wykorzystując swój potencjał, Firma nie pozostaje obojętna na problemy otaczającej społeczności, stale wspierając lokalne inicjatywy i przedsięwzięcia, włączając się również w różne akcje charytatywne. Zarząd Spółki świadomy, że ludzie są największym zasobem firmy, dzięki którym może z sukcesem realizować swoją misję i strategię, uznał politykę dbałości o pracowników za nieodłączny element strategii firmy.

 

ICA_Polska_logotyp 2_2500x645

  • Facebook
  • YouTube